Jest 10 maj 1973 roku – jeden z pierwszych pięknych, słonecznych dni tego roku. Około południa Joanna Rosenkiewicz udaje się do Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim, gdzie odbiera zezwolenie numer 1, wydane przez Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, na „prowadzenie przedsiębiorstwa handlu detalicznego – kiosku z artykułami spożywczo – rolnymi w branży spożywczo – rolnej, specjalność kwiaciarska.” Od tej chwili Joanna Rosenkiewicz, po kilkuletnim prowadzeniu kwiaciarni państwowej, rozpoczyna własną działalność i tego właśnie dnia narodziła się Kwiaciarnia Stokrotka. 

Pierwszy lokal mieścił się przy ul. Pomorskiej vis-à-vis fabryki obuwia Neptun. Był to niewielki kiosk, który wraz z rozwojem firmy okazał się zbyt mały aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu naszych klientów, więc po około siedmiu latach Kwiaciarnia Stokrotka przenosi się do nowo wybudowanego pawilonu przy dzisiejszej Al. Jana Pawła II 1A w Starogardzie Gdańskim, gdzie Kwiaciarnia funkcjonuje nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Te ponad 40 lat funkcjonowania na rynku, setki ukończonych kursów i szkoleń w Polsce, jak i za granicą pozwoliły nam na zdobycie doświadczenia, które jest najlepszym gwarantem jakości usług, jakie dla Państwa świadczymy. Wierzymy, że nasze kwiaty to emocje, które czasem trudno wyrazić słowami, a świadomość, że nasze prace sprawiają radość tak wielu osobom, w tym także tym znanym z pierwszych stron gazet sprawia, że możemy czerpać z naszej pracy ogromna satysfakcję i zaliczać się do grona tych szczęśliwców, którzy łączą swoją pracę z pasją.


Kwiaciarnia Stokrotka 2019 - wszelkie prawa zastrzeżone.