HISTORIA

Jest 10 maj 1973 roku – jeden z pierwszych pięknych, słonecznych dni tego roku. Około południa Joanna Rosenkiewicz udaje się do Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim, gdzie odbiera zezwolenie numer 1, wydane przez Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, na „prowadzenie przedsiębiorstwa handlu detalicznego – kiosku z artykułami spożywczo – rolnymi w branży spożywczo – rolnej, specjalność kwiaciarska.” Od tej chwili Joanna Rosenkiewicz, po kilkuletnim prowadzeniu kwiaciarni państwowej rozpoczyna własną działalność i tego właśnie dnia narodziła się Kwiaciarnia Stokrotka.

Pierwszy lokal mieścił się przy ul. Pomorskiej vis-à-vis fabryki obuwia Neptun. Był to niewielki kiosk, który wraz z rozwojem firmy okazał się zbyt mały, więc po około siedmiu latach, Stokrotka przenosi się do nowo wybudowanego pawilonu przy dzisiejszej Al. Jana Pawła II 1A w Starogardzie Gdańskim, gdzie Kwiaciarnia funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Te ponad 40 lat funkcjonowania na rynku, setki ukończonych kursów i szkoleń w Polsce, jak i za granicą pozwoliły na zdobycie doświadczenia, które jest najlepszym gwarantem jakości usług, jakie dla Państwa świadczymy. Świadomość, że nasze prace sprawiają radość tak wielu osobom, w tym także tym znanym z pierwszych stron gazet sprawia, że możemy czerpać z naszej pracy ogromna satysfakcję i zaliczać się do grona tych szczęśliwców, którzy łączą swoją pracę z pasją.